Nowa Przełożona Pielęgniarka Szpitala

Ewa Malicka-Kaczmarzyk została Przełożoną Pielęgniarką w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. Jednocześnie nadal pełni funkcję pielęgniarki oddziałowej na oddziale wewnętrznym.

Jej zadania na stanowisku Przełożonej Pielęgniarki Szpitala to m.in. organizowanie pracy i nadzór nad pracującymi w szpitalu pielęgniarkami, położnymi i ratownikami medycznymi, dbanie o odpowiedni poziom świadczeń medycznych przez nich udzielanych, pilnowanie prawidłowego rozliczania świadczeń zdrowotnych z NFZ.

– Największe wyzwania jakie stoją przede na to utrzymanie dotychczasowej kadry i pozyskiwanie nowych ludzi do pracy – mówi przełożona pielęgniarek w słupskim szpitalu. – Ponadto szkolenia i kursy dla kadry podnoszące kwalifikacje. W swojej pracy kładę nacisk na dobrą atmosferę pracy. Na moim oddziale, dzięki osobom z którymi pracuję, ich pozytywnemu nastawieniu, i ja mam energię do działania. Jestem zadowolona z mojego zespołu, z tego że potrafimy rozwiązywać konflikty rozmawiając. Podobnie chcę pracować jako przełożona i myślę, że to się uda bowiem z moimi koleżankami oddziałowymi mam dobre relacje i to pomoże we współpracy.

Powołanie Ewy Malickiej-Kaczmarzyk na stanowisko Przełożonej Pielęgniarki Szpitala to inicjatywa Zarządu szpitala. – Pani Ewa ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu kadrą pielęgniarską, zna organizację szpitala, a w kryzysowej sytuacji uczestniczyła w tworzeniu oddziałów covidowych – mówi Andrzej Sapiński, prezes słupskiego szpitala. – Wierzę, że jej wiedza i umiejętności sprawdzą się przy realizacji nowych zadań.

Pani Ewa Malicka-Kaczmarzyk pozostaje jednocześnie na stanowisku oddziałowej oddziału wewnętrznego, którym kieruje od prawie 20 lat. – Całą swoją karierę zawodową związałam z tym oddziałem. Jestem tu od początku mojej pracy zawodowej, zaczynałam jako pielęgniarka odcinkowa – mówi. W między czasie obroniła pracę licencjacką i magisterską z pielęgniarstwa oraz zdobyła specjalizację z pielęgniarstwa zachowawczego.

Przełożona pielęgniarek pochodzi z Ustki, ale mieszka w Słupsku. Odpoczywa w rodzinnym gronie, a akumulatory ładuje podczas urlopów, które zawsze planuje w ciekawych miejscach.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *