Pomorscy terytorialsi wspierają kombatantów w procesie szczepień

Terytorialsi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, służący na co dzień w 71 blp w Malborku oraz 73 blp w Słupsku, wspierają kombatantów w dotarciu do punktów szczepień przeciw COVID-19.

Kiedy w naszym kraju rozpoczęto proces szczepień pierwszej grupy osób, do której należą m.in. seniorzy, wśród, których są również kombatanci, naturalnym stało się, że żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. zaangażują się w ich wsparcie. Nasi żołnierze pomagali osobom starszym przy rejestracji na szczepienie, w opuszczeniu mieszkania i dotarcia do punktu szczepień. Często są to bowiem osoby poruszające się o kulach, wózkach inwalidzkich, którym bez pomocy bardzo ciężko byłoby dostać się do lekarza.

Do tej pory z pomocy terytorialsów w województwie pomorskim skorzystało 41 kombatantów oraz ich najbliższych opiekunów. Byli to mieszkańcy nie tylko Trójmiasta, ale również Malborka, którymi zaopiekowali się koordynatorzy, na co dzień żołnierze 71 blp w Malborku. Zadbali oni by kombatanci zostali przewiezieni do punktów szczepień przy Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku oraz w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej, a następnie bezpiecznie wrócili do swoich domów.

Podobne zadanie realizowane było również przez żołnierzy 73 blp w Słupsku, którzy pomogli swoim podopiecznym w dotarciu do punktu szczepień w tamtejszym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka.

Wojska Obrony Terytorialnej wyrosły na fundamentach tradycji Armii Krajowej i dokonań bohaterów walk o wolną Polskę, więc pomoc i opieka nad uczestnikami tych działań jest dla żołnierzy 7 PBOT obowiązkiem, zaszczytem i naturalnym gestem wdzięczności. Pomorscy terytorialsi pozostają gotowi i blisko, by w przyszłości nadal wspierać seniorów i kombatantów w procesie szczepień na terenie województwa pomorskiego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *