Nowy sprzęt dla słupskiej ginekologii

Na Oddział Ginekologiczno-Położniczy Wojewódzkiego Szpitala Specjslistycznego w Słupsku trafiło nowoczesne urządzenie do badań USG.

– Dotychczas korzystaliśmy z wysłużonego aparatu USG, który nie dawał tylu możliwości diagnostycznych. Teraz otrzymaliśmy nowoczesne USG, na którym możemy wykonywać badania w 4D – mówi dr Roman Łabędź, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Nowy aparat USG kosztował 302 tys. 800 zł. Został zakupiony dzięki dotacji przekazanej szpitalowi przez Marszałka Województwa Pomorskiego. – To już kolejny sprzęt na ginekologię zakupiony z tej dotacji. Kilka tygodni temu na oddział trafiły cztery aparaty KTG do monitorowania akcji serca płodu – mówi Andrzej Sapiński prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

– Nasz Oddział Ginekologiczno -Położniczy jest jednym z najnowocześniejszych w województwie i dzięki sprzętowi tak wysokiej klasy i wykwalifikowanemu personelowi gwarantuje bezpieczeństwo leczonych pacjentek – przypomina wiceprezes szpitala Anetta Barna-Feszak.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *