Kolejni pijani kierowcy zatrzymani

Od piątku do niedzieli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali pięciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść z kierownicę pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol. Kierowcy w wieku od 26 do 71 lat odpowiedzą wkrótce za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje poniosło także 60 kierowców, którzy mocniej nacisnęli na pedał gazu. Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku zmianie uległy wysokości nakładanych przez mundurowych mandatów za popełnione wykroczenia.

W miniony weekend słupscy policjanci kilkakrotnie podejmowali interwencje wobec osób, które podejrzewane były o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Za kierownicę pomimo, spożywanego wcześniej alkoholu wsiadła jedna kobieta i czterech mężczyzn, w wieku od 26 do 71 lat. Wyniki ich badań wskazywały, że mają w organizmach od promila do blisko 2 promili alkoholu. Dodatkowo jeden z tych kierujących posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejny raz apelujemy o podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to śmiertelne zagrożenie dla kierowcy, a także dla innych uczestników ruchu drogowego. Piłeś, nie jedź!!!

W miniony weekend słupscy policjanci skontrolowali blisko 230 pojazdów. Podejmowali interwencje m.in. wobec osób, które mocniej nacisnęły na pedał gazu i nie stosowały się do obowiązujących ograniczeń prędkości. 60 kierowców musiało liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu lub skierowanego wniosku do sądu. Przypominamy, że 1 stycznia 2022 roku zmianie uległ taryfikator mandatowy, który wprowadził nowe, zdecydowanie wyższe kary za popełniane przez kierowców wykroczenia.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości to najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Kierowcy, którzy decydują się na szybką jazdę, odbierają sobie możliwość prawidłowej reakcji na zagrożenie, które pojawi się na ich drodze. W przypadku nagłego wtargnięcia na jezdnię pieszego, rowerzysty czy zwierzęcia reakcja kierowcy będzie opóźniona, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuży.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *