Zatrzymany podpalacz i jego zleceniodawca

Kryminalni z Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali 33-latka i 46-latka. Młodszy z mężczyzn podejrzany jest o zniszczenie mienia w Ustce i w Słupsku, a starszy o zlecenie popełnienia tych przestępstw. Z ustaleń śledczych wynika, że obaj mężczyźni w ciągu ostatnich kilku miesięcy mieli być zaangażowani m.in. w podpalenie samochodu w Słupsku oraz zniszczenie kilku budynków w Ustce. Zatrzymani zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw, a sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

W ostatnich tygodniach i miesiącach do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wpływały zgłoszenia o niszczeniu mienia m.in. poprzez podpalenie, oblewanie farbą lub inną substancją budynków i pojazdów, do których dochodziło w Słupsku i Ustce. W tych sprawach policjanci oraz Prokuratura gromadzili informacje, które miały przybliżyć ich do ustalenia tożsamości osób zaangażowanych w ten proceder. Analiza zabezpieczonego materiału wideo, a także informacje zgromadzone w wyniku intensywnych czynności operacyjnych doprowadziły do wytypowania osób, które mogły mieć związek z tymi sprawami.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że podejrzewany o dokonanie tych przestępstw mężczyzna może przebywać na terenie Sławna. Funkcjonariusze z Ustki, podczas wykonywania czynności w Sławnie, zauważyli na jednej z ulic wytypowanego mężczyznę, którego zatrzymali. Po przesłuchaniu 33-latek usłyszał łącznie sześć zarzutów zniszczenia mienia m.in. podpalenia samochodu, dachu budynku, a także oblania żrącą substancją i farbą elewacji, drzwi i kostki brukowej przed jednym z budynków w Ustce.

W toku wykonywanych czynności procesowych ustalono, że związek z tymi sprawami może mieć inny mieszkaniec Ustki, który miał zlecać 33-latkowi popełnianie przestępstw na szkodę jednego z przedsiębiorców z Ustki. 46-latek również został zatrzymany i przesłuchany, a zgromadzony materiał dowodowy doprowadził do przedstawienia mu zarzutów polecenia popełniania przestępstw, o które podejrzany jest 33-latek.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec obu mężczyzn po dwa miesiące tymczasowego aresztu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *