Osiedle z samolotami w tle

Redzikowo. Miejscowość, która znana jest w całym świecie, a to za sprawą budowy na dawnym terenie jednostki elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej ma dziś atrakcyjny wygląd. Odnowione elewacje dawnego osiedla wojskowego i ulica, która dostała nazwę po 28 słupskim pułku.
Nowa ulica w pod słupskim Redzikowie nosi nazwę 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Na wzgórzu przed blokami ustawiono 4 samoloty, które w minionych latach świetności tego tego pułku cięły nasze niebo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Znajdują się tam: osławiony MIG 23, MIG 21,  MIG 19 i WSK Lim.

Obok samolotów ustawiono tablice z ich danymi technicznymi i kamień obelisk na którym umieszczono tych , którzy odeszli na wieczna wartę broniąc polskiego nieba jak głosi napis na pamiątkowej marmurowej tablicy wyryty srebrnymi literami.
Są tam nazwiska wszystkich pilotów, mechaników,żołnierzy, który służyli w tej znakomitej jednostce. W latach świetności pułku służyło tam półtora tysiąca żołnierzy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Bartosz Arszyński

Niedawne to czasy jak na niebie słychać było ryk silników odrzutowych Migów 23 stacjonujących w bazie.
Wzgórze z samolotami wpisuje się znakomicie w krajobraz osiedla mieszkalnego w Redzikowie, do którego w najbliższym czasie zjadą amerykańscy żołnierze i specjaliści od tarczy antyrakietowej.
Ulica i kamień powstała z inicjatywy miłośników 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, stowarzyszenia jakie się zorganizowało pod kierownictwem byłego dowódcy pułkownika dyplomowanego pilota rezerwy Franciszka Klimczuka. Stowarzyszenie ma swoją stronę na FB.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *