Włamywacze wpadli na gorącym uczynku

`

Policjanci z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali na gorącym uczynku 18-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę, którzy włamali się do pomieszczenia gospodarczego w budynku wielorodzinnym w Słupsku. 34-latek był również poszukiwany do odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. 

W czwartek rano dyżurny słupskiej jednostki został poinformowany o podejrzanych dźwiękach dochodzących z jednej z piwnic w budynku wielorodzinnym w Słupsku. Na miejsce od razu pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji II w Słupsku, którzy po wejściu do piwnicy zobaczyli kobietę i mężczyznę, szukających możliwości ucieczki z pomieszczenia. Para włamywaczy w tym celu wybiła jedno ze znajdujących się wewnątrz okien, jednak szybka reakcja policjantów uniemożliwiła im ucieczkę. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i mężczyznę, a po sprawdzeniu ich w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności w związku przestępstwami narkotykowymi.

18-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, gdzie policjanci prowadzili z nimi dalsze czynności procesowe. Na miejscu zdarzenia czynności prowadził technik kryminalistyki, który wykonał oględziny i sporządził dokumentację fotograficzną. Para włamywaczy została przesłuchana i usłyszała zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem za co grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 34-letni mężczyzna najbliższe kilka miesięcy spędzi w areszcie z uwagi na wcześniejsze przestępstwa narkotykowe.

źródło KMP Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *