Narodowe czytanie 2019

Tym razem czytać będziemy najpiękniejsze polskie nowele. W najbliższą sobotę kolejny raz obędzie się narodowe czytanie. W Słupsku czytać będziemy, i to nie tylko w języku polskim, przy bibliotece miejskiej.

To już kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem będzie okazja do czytania i wysłuchania najpiękniejszych polskich nowel. Z tej okazji skwer przy bibliotece zmieni się w salon z tak zwanej belle epok. – Przygotowujemy scenografie tego wydarzenia, która będzie nawiązywała do pokoju „Dobrej pani” z utworu Elizy Orzeszkowej – mówi Przemysław KOwalczyk ze słupskiej biblioteki.

W Słupsku czytać będą znane i nieznane osoby. Oprócz nowel w języku polskim usłyszymy także znane teksty w językach obcych.

Akcję „Narodowe Czytanie” zainicjował w 2012 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytaliśmy utwory m.in. Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Stanisława Wyspiańskiego i Stefana Żeromskiego ukazujące piękno naszej literatury narodowej. W tym roku wspólnie czytane będą wybrane nowele: – Dobra pani – Elizy Orzeszkowej; Katarynka – Bolesława Prusa; Mój ojciec wstępuje do strażaków – Brunona Schulza oraz Sachem – Henryk Sienkiewicz

Początek słupskiej edycji akcji przed Biblioteką przy ul. Grodzkiej 3, w sobotę 7 września o godzinie 14.00

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *