Wpadł na fałszywce, ale miał jeszcze narkotyki i wyrok do odsiadki

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który usiłował wymienić w kantorze fałszywy banknot o nominale 200 euro. Podczas interwencji mundurowi ustalili, że słupszczanin jest poszukiwany do odbycia kary blisko półtora roku więzienia w związku z przestępstwami paserstwa i kradzieżami. Znaleźli również przy nim porcję amfetaminy. 

W środę przed południem słupscy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika jednego z kantorów o usiłowaniu wprowadzenia do obrotu fałszywego banknotu. Funkcjonariusze od razu pojechali we wskazane miejsce i podjęli interwencję wobec 50-letniego mężczyzny, który próbował wymienić w punkcie banknot o nominale 200 euro. Mundurowi sprawdzili słupszczanina w policyjnej bazie danych i ustalili, że jest on poszukiwany przez sąd celem odbycia kary roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności w związku z wcześniejszymi przestępstwami paserstwa i kradzieży. Podczas przeszukania mężczyzny mundurowi znaleźli przy nim porcję amfetaminy. 50-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę, a fałszywy banknot policjanci zabezpieczyli jako dowód w sprawie.

Następne kilkanaście miesięcy mieszkaniec Słupska spędzi w areszcie, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności w związku z popełnionymi wcześniej kradzieżami i paserstwem. Nie uniknie również odpowiedzialności za wprowadzanie do obiegu fałszywych środków pieniężnych, za co grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *